POBIERZ I ZARZĄDZAJ SWOJĄ DIETĄ BEZPOŚREDNIO W NASZEJ APLIKACJI!
27 marca 2020

Catering dietetyczny - czy jest dla każdego?

Motywacja

Catering dietetyczny to ostatnimi czasy niezwykle popularne rozwiązanie, pozwalające zadbać o zdrowe żywienie a przy okazji zgubić zbędne kilogramy. Czy jednak jest to rozwiązanie idealne dla każdego? Można powiedzieć, że nie. Każdy z nas ma przecież inne gusta smakowe, uwielbia innego rodzaju kuchnię czy też ma inne wymagania, co do samego podania dania. Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu wady i zalety cateringu dietetycznego i odpowiedzieć na pytanie, czy tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się u każdego.

Dla osób pragnących oszczędzić czas

Catering dietetyczny to zdecydowanie duża oszczędność czasu. Jeśli Twoje obowiązki domowe i praca zajmują znaczną część doby, zdecydowanie docenisz możliwość otrzymania posiłków gotowych do spożycia. Rozwiązanie to oczywiście wiąże się koniecznością poniesienia kosztów, nieco większych niż w sytuacji, gdybyś zdecydował się na gotowanie w domu. Nie jest to rozwiązanie dla osób, które mają określony budżet na przygotowanie posiłków, a cena cateringu dietetycznego nie mieści się w jego zakresie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak dokładnie przeliczyć koszty, zarówno samodzielnego przygotowywania posiłków w domu, jak i cateringu dietetycznego. Jeśli chociaż jeden posiłek spożywasz poza domem – w restauracji czy też jakimś barze, może okazać się, że finansowo nie będzie różnicy, jeśli skorzystasz z gotowej diety pudełkowej w Warszawie. Obliczając koszty związane z samodzielnym przygotowywaniem posiłków, powinieneś wziąć również pod uwagę czas robienia zakupów, jak i czas ich przygotowania, zużycie mediów: prądu, wody, gazu czy też ilość wyrzucanego jedzenia. Być może okaże się, że dieta pudełkowa będzie korzystniejsza niż samodzielne gotowanie.

Dla osób pragnących żyć zdrowo

Catering dietetyczny to rozwiązanie nie tylko korzystne pod względem komfortu, jak i finansów. To również świetne rozwiązanie dla osób, które chcą jeść zdrowo. Należy zwrócić uwagę, że catering dietetyczny dopasowany jest do potrzeb żywieniowych osoby z niego korzystającej. Odpowiednie dopasowanie posiłków, ich właściwe zbilansowanie pod względem wartości odżywczych zapewnia dostarczenie właściwych składników, w odpowiednich proporcjach, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmów. Co więcej, wiele osób boryka się z ogromnymi niedoborami. Odpowiednio dopasowany catering dietetyczny oraz duża różnorodność posiłków, pozwala zredukować wszelkie niedobory i poprawić stan zdrowia organizmu. Możesz oczywiście samodzielnie poradzić sobie z niedoborami. Samo przyjmowanie suplementów da jedynie czasowy efekt, natomiast zaplanowanie odpowiedniego żywienia będzie wymagać od Ciebie wizyty u dietetyka. W takiej sytuacji musisz skalkulować czas poświęcony na wizyty, koszty dojazdu/zakupu produktów, jak i oczywiście sam koszt wizyty. W przypadku wybrania diety z dostawą do domu Warszawa zyskujesz możliwość konsultacji ze specjalistą, zbilansowany zestaw posiłków, dostarczany pod same drzwi. Wszystko gotowe do spożycia.

Dla osób pragnących kontrolować nawyki żywieniowe

Catering dietetyczny przez wiele osób nie jest traktowany jak prawdziwa dieta. Różnorodność posiłków sprawia, że nie czujesz się jakbyś był na diecie, a dbasz odpowiednio o swoje zdrowie. Dzięki dostarczaniu gotowych pudełek z posiłkiem, nie musisz martwić się o robienie dodatkowych zakupów. Twoja lodówka może być pusta. Nie robiąc zakupów spożywczych, nie musisz obawiać się, że przypadkiem w Twoim koszyku znajdzie się czekolada bądź ciasteczka. Dieta dostarcza Ci wszystko to, czego potrzebujesz. Warto zwrócić uwagę, że psychodietetycy podczas prowadzonych badań zauważyli, że uzyskiwanie gotowych zestawów posiłków na cały dzień, korzystnie wpływa na emocje i zachowania związane z odżywianiem. Jest to również rozwiązanie idealne dla osób, które z powodu głodu, braku pomysłu na jedzenie stają się nerwowe.

Dla osób, które nie lubią gotować

Wiele osób zgodnie twierdzi, że lepiej smakuje nam jedzenie ugotowane przez kogoś, niż przez samego siebie. Coś w tym z pewnością jest. Jeśli lubisz smaczne potrawy, a sam nie masz czasu, nie lubisz, bądź nie umiesz ich przygotować, to catering dietetyczny z pewnością jest rozwiązaniem dla Ciebie. Wybierając dietę z dowozem, decydujesz się na różnorodność smaków, odpowiedni dobór dań, jak i wysoką jakość przygotowanych posiłków. Nie tylko poznasz nowe smaki, ale też przekonasz się, że dieta jest smaczna!

Czy to rozwiązanie dla każdego?

Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które można indywidualnie dopasować pod potrzeby i oczekiwania wielu osób. W wielu sytuacjach jest to jedyne rozwiązanie pozwalające zapewnić zdrowe, zbilansowane posiłki każdego dnia. Z diety może skorzystać zarówno sportowiec, jak i osoba poszukująca nowych, zdrowych smaków. Szeroki zakres oferty pozwala dopasować dietę do potrzeb najbardziej wymagających Klientów.

Karolina Jankowska
Karolina Jankowska
Następny artykuł
Zobacz również
Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej

Zamów dietę już teraz i zmień swoje życie na lepsze

×
×
Pobierz aplikację do zarządzania dietą

Wybór posiłków, zmiana diety lub adresu dostawy jeszcze nigdy nie była tak prosta.