ONA nadaje temu bieg

Ja mam 1000 pomysłów na minutę i jedną żonę, która skutecznie sprowadza mnie na ziemię. Pilnuje porządku, płatności, żeby maile nie pozostały bez odpowiedzi. Z zawodu jest biotechnologiem, więc w dużo szerszym zakresie jest przygotowana z mechanizmów metabolicznych, genetyki, nutrigenomiki.

Karolina Jankowska z Diet4U.pl - Catering dietetyczny Warszawa

Jest przy tym ogromnie wymagająca, jeśli chodzi o jedzenie i to ona zatwierdza, jakie danie będziemy serwować w cateringu, a jakie się w nim nie znajdzie.

Najczęściej to ona wynajduje nowe przepisy, choć zdarza się też, że to nasi kucharze podsyłają nam swoje pomysły. Na koniec i tak to Karolina decyduje i dopuszcza danie do menu.

Dla mnie ważniejsze są wartości odżywcze niż smak. Jeśli wiem, że coś jest zdrowe, mogę to zjeść nawet, jeśli nie do końca mi smakuje (np. obiad na zimno). To, w przypadku Karoliny absolutnie nie wchodzi w grę. Nie ma sensu jeść czegoś, co jest niesmaczne – to jej dewiza. Koniec, kropka.

ON jest fundamentem

Tomek już po studiach wiedział, że będzie prowadził własną firmę. Jego doświadczenie zawodowe, życiowe, konsekwencja i pasja do zdrowego jedzenia dawały mi stuprocentową pewność, że stworzy coś z czego oboje będziemy dumni.

Tomek Jankowski z Diet4U.pl - Catering dietetyczny Warszawa

Kiedy on poświęcał cały swój czas na sprawy związane z firmą, ja zgłębiam tajniki procesu rejestracji leków. Wiem, co się kryje w tych wszystkich specyfikach farmaceutycznych i życzę wszystkim, aby jak najdłużej nie musieli z nich korzystać. Obserwując pasję Tomka i efekty, jakie daje ludziom współpraca z naszym cateringiem, postanowiłam zrezygnować z etatu i przyłączyć się do męża.

Tomek zajmuje się logistyką w firmie, flotą, kierowcami, sprawnością urządzeń. Codziennie skoro świt, a czasem nawet przed świtem zaopatruje naszą kuchnię w świeże produkty. Czuwa też nad prawidłowością jadłospisów pod kątem dietetycznym, bilansem kalorycznym. To Tomek zainspirował się dietą Paleo na tyle, że po roku jej stosowania postanowił, iż trzeba to przekazać innym. Do dziś jest to nasz faworyt wśród diet.

Zbilansowane połączenie

Doskonale się uzupełniamy. Razem prowadzimy firmę, więc musimy na bieżąco wyjaśniać wszystkie nieporozumienia, odmienne zdania, tak żeby nie przekładało się to na nasze życie po pracy, (którego w zasadzie nie ma, bo ciągle jesteśmy w pracy). Mimo tego, że większą część dnia spędzamy w jednym miejscu, musimy się mocno postarać, żeby znależć czas na wspólną rozmowę.

Odkąd pojawił się w naszym życiu Maurycy nauczyliśmy się walczyć o czas tylko dla rodziny i potrafimy już tak zorganizować pracę firmy, abyśmy niedzielę mogli spędzić bez telefonów i maili.